недеља, 26. новембар 2017.

Каратисткиња Јована Прековић освојила злато на Свјетском купу у Окинави у Јапану!

Српска каратисткиња Јована Прековић освојила је данас златну медаљу у категорији 61 килограм на Свјетском купу Серије А у Окинави у Јапану, пошто је у финалу побиједила СловакињуИнгрид Сушанкову са 3:0.
Каратисткиња клуба "Књаз" из Аранђеловца имала је успјешну сезону, пошто је прије златне медаље у Окинави, освојила Премијер лигу, бронзану медаљу у Ротердаму и златну медаљу на сениорском Европском првенству у категорији 61 килограм.

Јована је на почетку турнира побиједила домаћу такмичаркуМоригучи Ајами, затим Кауп Стефани и Јуми Хају.

У четвртфиналу побиједила је Лејлу Хеуртаулти, а у полуфиналној борби била је боља од вишеструке првакиње Европе и свијета Алисе Бушингер.